KategoriePotężnik - narzędzia marketingowe

Wappalyzer – narzędzie do analizy stron (Marketingowy Potężnik #3)

Jak szybko sprawdzić, z których narzędzi (CMS, analityka, pluginy i wiele innych) korzysta dana strona? Wystarczy skorzystać z Wappalyzera – specjalnego rozszerzenia do przeglądarki.

Wappalyzer wyświetla panel z wylistowanymi technologiami zaimplementowanymi na danej stronie – od obsługiwanego języka programowania i jego wersji po wtyczki odpowiadające za konkretne elementy.

Dlaczego jest to przydatne nie tylko dla web developerów? Ponieważ na stronach spotykają się różne dziedziny digital marketingu. SEOwiec zobaczy więc wykorzystywane wtyczki pod SEO, analityk czy UX-owiec narzędzia monitorujące stronę, takie jak Google Analytics, Smartlook czy HotJar, a specjalista Meta Ads sprawdzi, czy klient zainstalował piksel FB.

Inny przykład, bliższy mojej aktualnej działki – w przypadku systemów CRM takich jak HubSpot na strony wkleja się kody pozwalające na zbieranie danych do bazy. Dzięki temu od razu wiadomo, z jakiego CRMa korzysta dana firma, co jest diablo przydatne podczas prospectingu.

Wappalyzer współpracuje ze wszystkimi najpopularniejszymi przeglądarkami (Chrome, Firefox czy Edge) i jest darmowy (istnieje również wersja premium, ale w mojej opinii korzystanie z niej jest zbędne).

Narzędzie do analizy stron - Wappalyzer - screen